Problem ze słabymi włosami? Zapisz się na badanie trychologiczne

kobieta

 

 

 

 

 

Regularnie dbasz o swoje włosy, jednak mimo to nadal są słabe, zniszczone lub się przetłuszczają. Oznacza to, że problem może leżeć gdzie indziej. Warto w takim wypadku udać się do dobrego salonu fryzjerskiego na badanie trychologiczne.

 

Nazwa może kojarzyć się dość nieprzyjemnie, jednak samo diagnozowanie nie jest bolesne. Badanie trychologiczne polega na obserwacji stanu włosów oraz skóry głowy za pomocą mikroskopu cyfrowego. Wykwalifikowany fryzjer ocenia również fazę wzrostu cebulek włosów oraz ich ogólną kondycję. Ogólnie takie badanie warto wykonać w przypadku problemów ze skórą głowy, a zwłaszcza w przypadku wypadania włosów.

Badanie skóry głowy nie tylko dla łysiejących

Warto je jednak wykonywać profilaktycznie, gdyż dzięki niemu można szybciej określić czy rozpoczął się już proces łysienia u mężczyzn. Wnikliwie oko mikroskopu pozwoli również ocenić kondycję skóry głowy oraz włosów. Dzięki temu fryzjer będzie mógł odpowiednio dopasować preparaty pielęgnacyjne do indywidualnych predyspozycji.

Na badanie koniecznie trzeba przyjść z nieumytymi włosami. Nie muszą być one przetłuszczone, ale wystarczy jeżeli od ostatniego mycia minęło 12 godzin. Dzięki temu wykwalifikowany fryzjer jest wstanie ocenić, czy wytwarzanego przez skórę głowy sebum nie jest za dużo lub zbyt mało. Na samym początku za pomocą szkła powiększającego ocenia kondycje końcówek włosów oraz zmiany skóry głowy.

Następnie fryzjer wykonuje zdjęcia głowy klienta kamerą elektroniczną. To specjalistyczne urządzenie, które pokazuje obraz powiększony od 200 do nawet 600 razy. Dzięki temu można gołym okiem określić zmiany jakie zaszły na skórze głowy oraz na włosach. Fryzjer najczęściej wykonuje około ośmiu zdjęć z różnej perspektywy głowy. W przypadku problemów z włosami lub skórą głowy służą one do porównania rezultatów przed i po leczeniu.

Ogólnie badanie nie trwa długo, najczęściej należy poświęcić na nie około półgodziny. Warto je wykonywać, gdyż łatwo w ten sposób zauważyć stany zapalane oraz różne choroby skóry głowy. Dzięki temu można udać się do specjalisty już z konkretnie zdiagnozowanym problemem.

 

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.