Kasa fiskalna do małego sklepu

Kasa fiskalna do małego sklepu

Prowadzenie małej firmy, a w szczególności sklepu wygląda dzisiaj zupełnie inaczej, niż jeszcze dekadę temu. Kiedyś podstawowym atrybutem sprzedawcy była kasetka lub szuflada na pieniądze. Dziś jej rolę przejęły kasy fiskalne.

Choć nie są to tanie urządzenia, to po ostatniej zmianie przepisów Ministerstwa Finansów dziś już trudno będzie nam znaleźć chociażby kiosk w którym nie byłoby kasy czy drukarki fiskalnej.
Wraz z upływem czasu zarówno nabywcy jak i klienci szybko do nich przywykli.

Każdy klient chce dzisiaj otrzymać potwierdzenie zakupu, dlatego chcąc nie chcąc właściciele sklepów muszą stanąć na wysokości zadania i dostosować się do klienta.

Kasa fiskalna dla małego sklepu – ceny

Kasa fiskalna do małego sklepu nie stanowi wielkiego wydatku nawet dla początkującego przedsiębiorcy.
Ze statystyk prowadzonych przez Urzędy Skarbowe wynika, że średni koszt zakupu kasy fiskalnej do małego sklepu to wydatek rzędu do 1500 złotych. Jednak dzięki systemowi korzystnych ulg podatnik ma prawo do pomniejszenia tej kwoty aż o 700 złotych. Jedynym warunkiem jest prowadzenie działalności przez minimum 3 lata.

Oczywiście można zakupić tańszy model, jednak nie będzie on posiadał tyle funkcji, co urządzenie droższe o wyrobionej marce. Jednak zakup urządzeń od nieznanego na naszym rynku producenta stanowczo odradzamy.
Dodatkowym kosztem będzie dla nabywcy wykonywanie corocznych przeglądów okresowych przez specjalizowany serwis kas fiskalnych.

Kasy fiskalne muszą spełniać bardzo szczegółowe warunki konstrukcyjne narzucone przez Ministerstwo Finansów. Są to w szczególności: jej budowa(moduł fiskalny, pamięć fiskalna, klawiatura, wyświetlacz, mechanizm drukujący i akumulatory), oprogramowania do komputera itd.

2

Gdzie kupić kasę fiskalną żeby potem nie żałować?

Mały sklep nie potrzebuje rozbudowanej kasy ani systemu kasowego, ale też nie szukajmy oszczędności za wszelką cenę.
Dlatego zalecamy zakup podstawowego modelu znanego producenta. Z czystym sumieniem możemy polecić modele Posnet Bingo czy Sharp ERA 275.

Gdzie można kupić taką kasę? Najlepszym miejscem będzie na pewno sprawdzony na rynku dostawca kas i drukarek fiskalnych (www.techsat.com.pl), który poza odpowiednim doborem kasy do potrzeb podatnika zapewni również odpowiedni serwis pogwarancyjny.

Napisz komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.